Az új Hétköznapi Hős lesz a Cipősdoboz Gála háziasszonya
Szerző: Főadmin Bejegyzés: 2018. október 03., szerda 12:09
Kistárkány - Ismét kiosztották a Hétköznapok Hőse díjat, amelyet ezúttal, átlépve az országhatárt, Szlovákiában adtak át. A díjazott egy 19 éves felvidéki magyar gimnazista, Bálint Stefánia, akinek köszönhetően immár külhonban is lesz cipősdoboz gyűjtőpont.
A Hétköznapi Hősök díjat Vujity Tvrtko, a Baptista Szeretetszolgálat jószolgálati nagykövete alapította könyvei és előadásai bevételéből. Főként civileknek ítélik oda, akik szélesebb körben esetleg kevésbé ismertek, ugyanakkor példamutató tevékenységükkel saját környezetük példaképei lehetnek. A díjat először 2004-ben adták át, az első díjazott egy 12 éves vak kisfiú volt, aki már akkor arról beszélt, hogy ő soha nem adja fel az álmait. Gergőből azóta Dr. Aranyosi Gergő jogász lett, aki kitüntetéses summa cum ladude minősítéssel végezte el a Miskolci Egyetem Jogtudományi Karát, ma pedig fogyatékkal élőként segít az épeken és egészségeseken.
Az elmúlt években elismerésben részesült a miskolci, majd a pécsi kórház gyermekrák osztálya, ezek az osztályok komplett gyermekkönyvtárat kaptak.
Az ezeréves határon fekvő Ozsdola 6000 iskolaszert kapott, de díjban részesült Pásztory Dóra paralimpikon vagy Kovács György kulcsmásoló, aki 64 évesen kezdett bele az élsportba, miután arról álmodott, hogy egyszer világbajnok lesz. 90 évesen Új-Zélandon teljesült az álma.
Az idei díjazott Bálint Stefánia, akinek ötlete nyomán a Baptista Szeretetszolgálat Cipősdoboz Akciója átlépte az országhatárt, idén már a Felvidéken is lesz gyűjtőpont.
Stefánia a zsebpénzéből segít olyan rászoruló gyerekek iskolatáskáját megtölteni, akiknek nehézséget okoz az iskolakezdés. Stefánia rendszeresen szervez jótékonysági- és érzékenyítő akciókat, legutóbb csaknem félmillió forintot szerzett rászoruló felvidéki magyar gyermekeknek. Stefánia tevékenysége segít egy oltás után megbetegedett fiú rehabilitációjában éppúgy, mint egy hármasikreit egyedül nevelő édesanya mindennapjaiban. A befolyt összeget a hátrányos helyzetben lévő, rendkívül tehetséges gyermekek taníttatására költik.
Stefániának a díjat Kistárkányban adták át, sok száz helyi jelenlétében. Tevékenysége miatt a lányt korábban a Magyar Baptista Szeretetszolgálat jószolgálati nagykövetének nevezték ki, idén ő lesz a Cipősdoboz Akció képviselője, illetve a novemberi Cipősdoboz Gála egyik háziasszonya a Budapest Sportarénában. Lakhelyén gyűjti majd a cipősdoboznyi ajándékokat a Szeretetszolgálat részére.
"Méltó helyre került a díj. Aki olyan elszántsággal küzd az elesettek megsegítéséért, mint ez a gimnazista diáklány, megérdemli az elismerést. Stefánia tenni akarása példaértékű, bizonyítja, hogy az elszántságnak, hitnek és kitartásnak nincs neme, kora, állampolgársága. Az idei díjazott rengeteget tesz nem csak a rászorulókért, de a felvidéki magyarokért is, remélem sokan követik a példáját", mondta a díjátadót követően a díjat alapító Vujity Tvrtko.
KAPCSOLÓDÓ HÍREINK
Szeretetéhség ellen: a Mikulásnagykövet Kelet-Magyarországra látogatott
Rohod - A világ egyetlen Mikulásnagykövete, Kovács István maratonfutó messze utazott szülőhelyétől, a Fejér vármegyei Mezőfalvától. Kelet-magyarországi településekre látogatott, olyan helyszíneket keresve fel, ahol a Felzárkózó települések programját a Baptista Szeretetszolgálat valósítja meg.
Újra elindult a Cipősdoboz Akció, elkezdődött a dobozolás
Budapest - Idén 21. alkalommal szervezi meg a Baptista Szeretetszolgálat a Cipősdoboz Akciót, mely mára Magyarország legnagyobb karácsonyi segélyakciójává vált. Az ajándékokat rászoruló gyermekeknek juttatja el a szervezet, olyanoknak, akiknél talán más nem is kerül a fa alá.
Példát mutattak: gyermekotthonban járt a kosárlabda válogatott
Székesfehérvár - A magyar férfi felnőtt kosárlabda-válogatott nem csak a pályán, hanem a közösségben is példát szeretne mutatni. A játékosok a stábbal együtt minap meglátogatták a Baptista Szeretetszolgálat fenntartásában működő székesfehérvári Befogadlak Baptista Gyermekotthont, hogy időt töltsenek a gyerekekkel, inspirálják őket, megismerjék mindennapjaikat.